مشاوره و پیاده سازی ISO 9001
مزایای پیاده سازی ISO 9001 چیست؟
نوامبر 17, 2020
استانداردهای مرتبط با صنایع آرایشی بهداشتی
دسامبر 1, 2020

ISO 14001 چیست؟

با اجرای سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001 در داخل کسب و کار خود، از محیط زیست محافظت کنید، اعتماد مشتری را جلب کرده و به تعهدات قانونی خود عمل کنید.

حفاظت از محیط زیست یک موضوع مهم تجاری است. اکنون بسیاری از سازمان ها از تأمین کنندگان خود می خواهند برنامه های مدیریت محیطی خاصی داشته باشند. اجرای سیاست های ISO 14001 شما را قادر می سازد به مشتریان و سهامداران نشان دهید که تجارت شما متعهد به کاهش اثرات زیست محیطی است.

استاندارد ISO 14001 چارچوبی را برای راه اندازی سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) به شما ارائه می دهد. هر سازمانی می تواند از این استاندارد برای کاهش ضایعات، بهبود بهره وری منابع و کاهش هزینه های مدیریت پسماند استفاده کند.


ISO 14001 مهمترین استاندارد در مجموعه استانداردهای مدیریت محیط زیست ISO 14000 است. سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) این سری استانداردها را برای مشاغل و سایر سازمان هایی که به دنبال کاهش تأثیرات زیست محیطی خود هستند، ایجاد کرده است.

آیا برای اجرای سیستم ISO 14001 آماده هستید؟

هر سازمانی نیازها و چالش های مختلفی برای برنامه ریزی محیطی دارد. به همین دلیل پکیج مستندات ISO 14001 خود را متناسب با نیازهای شما سفارشی می کنیم. ما می توانیم خدمات ویژه ای را برای کمک به شما در دستیابی به مدیریت زیست محیطی موثر ارائه دهیم، هزینه خدمات ما مقرون به صرفه تر از همه جاست.برای پیاده سازی موفقیت آمیز ISO 14001، باید در سازمان خود موارد زیر را اجرا کنید:

  1. از مدیریت ارشد تعهد و پشتیبانی کسب کنید
  2. با ارتباطات داخلی موثر همه افراد را درگیر این حرفه کنید
  3. سیستم های کیفیت موجود خود را با الزامات ISO 14001 مقایسه کنید
  4. در مورد مدیریت محیط زیست فعلی خود بازخورد مشتری و تأمین کننده را دریافت کنید
  5. یک تیم پیاده سازی ایجاد کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشد
  6. نقش ها، مسئولیت ها و بازه های زمانی را ترسیم و به اشتراک بگذارید
  7. اصول اساسی مدیریت محیط را با کسب و کار خود سازگار کنید
  8. با ارائه آموزش و مشوق مشارکت کارمندان را تشویق کنید
  9. دانش ایزو 14001 را به اشتراک بگذارید و کارمندان را تشویق کنید تا به عنوان حسابرس داخلی آموزش دهند
  10. برای اطمینان از بهبود مستمر، سیستم ISO 14001 خود را مرتباً مرور کنید.

به روزرسانی های منظم استاندارد ایزو 14001

ایزو به طور منظم استانداردهای خود را بررسی و تجدید نظر می کند تا از بروز بودن و مرتبط بودن آنها با بازار اطمینان حاصل کند. آخرین بازنگری استاندارد ایزو 14001 در سال 2015 است. این آخرین روند تجارت در مدیریت محیط زیست و همچنین اطمینان از سازگاری با سایر سیستم های مدیریتی گسترده ای مانند ISO 9001 را نشان می دهد.

چارچوب بروز شده ISO 14001: 2015 رویکردی سیستماتیک برای مدیریت محیط زیست به سازمان ها ارائه می دهد. این مجموعه مشخص می کند که چگونه یک سازمان می تواند سیاست هایی را که از محیط زیست محافظت می کنند، به کار گیرد و چگونه می تواند به تغییر شرایط محیطی پاسخ دهد.

دریافت گواهینامه ایزو 14001 می تواند به مدیران، کارمندان و سایر سهامداران اطمینان دهد که یک سازمان در حال اندازه گیری و کاهش تأثیرات زیست محیطی خود است.

چارچوب ISO 14001 شامل الزامات مربوط به عملکرد محیطی نیست. در عوض، این سازمان را قادر می سازد تا خواسته های مشتریان و نهادهای نظارتی را در مورد انجام مسئولیت شرکتی و تعهدات قانونی خود برآورده سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =