مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با طلا و جواهرات
استاندارد های بیین المللی مرتبط با طلا و جواهرات
مارس 8, 2021
مشاوره ایزو، پیاده سازی ایزو، و اخذگواهینامه ایزو
ISO 22000 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت غذایی چیست
آوریل 25, 2021

همکاری برای رسیدن به پیشرفت های جدید و ISO 44001

مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزو 44001

کشف کنید که چگونه سازمان ها می توانند روابط کاری را برای بهینه سازی ارزش آفرینی تقویت کنند.
دیوید هاوکینز، رئیس کمیته ای که استاندارد همکاری تجاری را طراحی کرده است، بینش و نکات مهم خود را در زمینه اجرا به اشتراک می گذارد:
استاندارد همکاری تجاری “ISO 44001: 2017” به سازمان ها این امکان را می دهد تا روابط داخلی و طرف های خارجی و ذینفعان را تقویت کنند. سند راهنما «ISO 44002: 2019» ، نقشه راهی را برای پیاده سازی ISO 44001 ارائه می دهد.

دیوید هاوکینز رئیس ISO / TC 286 (کمیته فنی) هر دو استاندارد و مدیر عامل در (موسسه کار مشارکتی)ICW ، لندن، در مورد اینکه چرا برخی از روابط کاری سازمان ها در گذشته شکست خورده اند، بحث می کند. “آنچه اغلب به روابط آسیب می رساند عدم تعامل است. درک درستی از فرایندها، نتایج کسب و کار، جریان اطلاعات، انگیزه ها و اندازه گیری عملکرد وجود ندارد. عدم تطابق با اهداف متقابل، که منجر به فرصت طلبی می شود. “

ایزوهای مناسب سازمان خود را بیابید و از کاربردشان آگاه شوید

ISO 44001 این عدم تعامل را برطرف می کند و این موضوع را به رسمیت می شناسد که مدل های تجاری امروزی شامل چندین سازمان هستند که منابع و قابلیت ها را در صنایع، فرهنگ ها و کشورها برای دستیابی به نتایج مطلوب ترکیب می کنند.
هاوکینز می گوید که این استاندارد درمان کامل نیست، اما ساختار و زبان مشترکی را فراهم می کند که سازمان ها می توانند با هدف منافع متقابل اهداف مربوطه خود را دنبال کنند.

یادگیری از گذشته

مدل چرخه هشت مرحله ای استاندارد شامل الزامات موجود در سیستم های مدیریت سازمانی است تا کار مشارکتی به بخشی طبیعی از توسعه تجارت و فرایندهای عملیاتی تبدیل شود. این چرخه به جای کار انفرادی، از ایجاد ارتباط بین سازمان ها پشتیبانی می کند.

هاوکینز می گوید: “در دهه 1990 شراکت اصطلاحی رایج بود که بیشتر برای مصرف بیشتر از مدل ها استفاده می شد. اکثر این توافق نامه ها تا حدی شکست تلقی می شد زیرا هیچ دلیل تجاری برای شراکت وجود نداشت یا از طریق مدل ها و ساختارهای سنتی تر اداره می شدند. “

ایزو 44001 چرخه (Collaboration, Relationship, Assessment, Fulfilment and Transformation، همکاری، ارتباط، ارزیابی، تحقق و تحول) CRAFT را در هسته اصلی خود دارد. این مدل در ابتدا برای اعضای ICW طراحی شده و سپس توسط موسسه استاندارد انگلیس BSI به عنوان پایه ای برای BS 11000: 2010 و ISO 44001 به تصویب رسید.
به گفته هاوکینز، رویکرد CRAFT به منظور تسریع در توسعه راه حل های استراتژیک یکپارچه بین سازمان ها طراحی شده است زیرا سه تا چهار سال طول می کشد تا این همکاری ها کاملاً درگیر شوند. این رویکرد سیستمی به همکاری، همچنین به تضمین پایداری و دوام روابط برقرار شده برخلاف روش های قبلی که صرفاً به روابط شخصی فراتر از مرزهای سازمانی متکی بودند، کمک می کند.

چرخه هشت مرحله ای ISO 44001:

چارچوب ISO 44001 در بند عملیاتی هشت ساختار سطح بالا (ضمیمه SL که برای استانداردهای مدیریت ISO متناسب است) و می تواند برای صدور گواهینامه ارزیابی شود.
نقاط عطف اصلی چرخه هشت مرحله ای عبارتند از:

آگاهی عملیاتی:

همکاری مشترک بدون حمایت از مدیریت ارشد به احتمال زیاد شکست می خورد. این امر برای اطمینان از مفید، مناسب و پایدار بودن روابط بسیار حیاتی است.

دانش:

فرصت های مناسب تجاری را در مواردی که همکاری حیاتی، مطلوب و ایجاد یک تجارت مناسب است، شناسایی کنید. این کار پایگاه تجاری را قادر می سازد تا استراتژی صحیحی را برای همکاری موثر با هم داشته باشد.

ارزیابی داخلی:

با تأیید این که مورد تجاری منطقی است، سازمان باید تیم های خود را با توانایی ها، مهارت ها، فرایندها و سیستم ها برای ایجاد همکاری موثر ایجاد کند.

انتخاب شریک:

مناسب ترین شریک (ها) را برای کار با آنها شناسایی و انتخاب کنید. این به معنای فراتر از ارزیابی های مالی و فنی برای ترکیب مناسب فرهنگی است. برای پیروزی های کوتاه مدت مذاکره نکنید.

همکاری مشترک:

یک ساختار مشترک مدیریتی همراه با فرایندهایی ایجاد کنید که هدف شفافیت همه شرکا را تضمین می کند و متمرکز بر ارائه سود متقابل است.

ایجاد ارزش:

تمرکز خود را بر نوآوری مشترک، بهبود مستمر و افزودن ارزش به رابطه فراتر از اهداف اولیه حفظ کنید.

در کنار هم بودن:

اطمینان حاصل کنید که رابطه و محصولات قابل تحویل به طور موثر و مشترک کنترل، اندازه گیری و در صورت لزوم برای دستیابی به اهداف کنترل شده اند.

فعال سازی استراتژی خروج:

عدم توجه به استراتژی خروج اغلب دلیل اصلی تعامل نامناسب، به دلیل ترس از سوتفاهم در مورد پیامدهای ترک رابطه یا تکمیل فعالیت است.

نکات برتر:

هاوکینز توصیه های زیر را برای سازمان هایی که می خواهند ISO 44001 را اجرا کنند ارائه می دهد:
از کم شروع کنید، قبل از پیگیری یک برنامه گسترده تر، روش را امتحان کنید؛
کارمندان داخلی را آموزش دهید که بتوانند چارچوب را به متن و زبان برنامه نویسی ترجمه کنند؛
دریافت گواهینامه را به عنوان هدف تعیین نکنید، در عوض روی مزایای تجارت تمرکز کنید؛
وقتی دو سازمان با هم جمع می شوند، سه هدف وجود دارد: شما، من و ما. اگر اینها راضی نشوند، طرفین از هم دور می شوند؛

اطمینان حاصل کنید که فرایندی برای حل و فصل مسائل عملی وجود دارد که راه حل ها را در پایین ترین سطح ارائه می دهد. مهم نیست که چه مسائلی وجود دارد، بلکه نحوه مدیریت مسائل مهم است؛
با دید باز برای پایان کار شروع کنید. از روز اول، روی استراتژی خروج تمرکز کنید و این کار را با شرکای داخلی و خارجی انجام دهید.

هاوکینز می گوید رمز موفقیت ساده است. “ممکن است گنگ به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که نمی توانید به تنهایی کار کنید. این یک برد مشترک است که مهم است و باعث می شود کار مشترک موفقیت آمیز باشد. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 15 =