اخذ ISO 9001
ISO 9001 چیست؟
نوامبر 15, 2020
ISO 14001 چیست؟
نوامبر 24, 2020

مزایای پیاده سازی ISO 9001 چیست؟

مشاوره و پیاده سازی ISO 9001

مشاوره و پیاده سازی ایزو 9001، مزایای ایزو 9001، الزامات ایزو 9001

مزایای گواهینامه ایزو 9001 چیست؟

سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001: 2015 کارهایی را که سازمان شما باید انجام دهد مشخص می کند:

 • ارائه محصولات و خدماتی که به طور مداوم پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد
 • برای افزایش رضایت مشتری از طریق فرآیندهای بهبود مستمر
 • اطمینان از انطباق آن با کلیه الزامات قانونی و قابل اجرا

مزایای ISO 9001 برای سازمان شما:

 1. افزایش کارایی: فرآیندها و رویه هایی را که مبتنی بر تمرکز کیفیت هستند ، پیاده سازی کنید.
 2. افزایش درآمد: در حالیکه فرآیندهای خود را ساده کرده و فرصتهای صرفه جویی در هزینه را شناسایی می کنید، قراردادها و مناقصه های بیشتری را برنده شوید.
 3. روحیه بیشتر کارمندان: با اطمینان از اینکه همه کارمندان در یک دستور کار انجام وظیفه می کنند می توانید خطاها را کاهش داده و بهره وری را افزایش دهید.
 4. به رسمیت شناختن بین المللی: ISO 9001 تقریباً در 188 کشور شناخته شده است،این استاندارد می تواند به شما در دستیابی به تجارت بین المللی کمک کند.
 5. رویکرد واقعی در تصمیم گیری: اطمینان حاصل کنید که تصمیمات شغلی شما با در نظر گرفتن واقعیت ها در درازمدت سودمند هستند.
 6. روابط بهتر تأمین کننده: کسب و کار از طریق شهرت ایزو 9001 دارای اعتبار است و اطمینان بیشتری به کارهایی که برای تأمین کنندگان انجام می دهید است.
 7. بهبود ثبت سوابق: مانند هر سیستم مدیریتی ، ISO 9001 هم شما را ملزم می کند تا فرایندهای خود را از ابتدا تا انتها مستند کنید. کمک به شما در رسیدگی به شکایات مشتری و بهبود کارایی فرآیند.
 8. بهبود رضایت مشتری: اطمینان حاصل کنید که شما یک سیستم بازخورد دارید که به شما کمک می کند تا نیازهای مشتریان خود را درک کنید، زمینه هایی برای بهبود و کاهش منابع هدر رفته را شناسایی کنید.
 9. بهبود مستمر: با استفاده از گزارش عدم انطباق و تجزیه و تحلیل روند، می توانید زمینه هایی را برای بهبود پیدا کرده و از رقبای خود جلوتر باشید.

مزایای ISO 9001 برای مشتریان شما:

 1. کیفیت بهتر خدمات: این امر همچنین با مزیت افزایش در زمان تحویل همراه است؛
 2. کاهش نیاز به بازده:مسائل سریعتر شناسایی و حل می شوند، اغلب بدون اینکه مشتری بداند؛
 3. اطمینان از خدمات: صدور گواهینامه اثبات این است که سازمان فرایند های سازگار، قابل اعتماد و مناسب را ارائه می دهد
 4. تجربه بهبود یافته: بهبود روابط بین مشتریان و سازمان باعث ایجاد تجربه بهتر مشتری و افزایش احتمال بازگشت مشتری در آینده می شود.

ایزو 9001: 2015 نسبت به نسخه های قدیمی خود چه مزایایی دارد؟

علاوه بر ترویج اصول مدیریت کیفیت، استاندارد اصلاح شده ISO 9001: 2015 شامل تمرکز بیشتر مشتری است. انگیزه مدیران ارشد و فرایندهایی که آنها برای اجرای سیاست های بهبود مستمر دنبال می کنند، بررسی می شود. با استفاده از ISO 9001: 2015 ، تجارت شما می تواند از ارائه مداوم محصولات و خدمات با کیفیت بالا به مشتریان بهره مند شود.

روند بهبود مستمر ، کارایی شما را تضمین می کند ، خطاها را کاهش می دهد و سطح بالایی از ارائه خدمات را حفظ می کند. علاوه بر صرفه جویی در هزینه، به شما کمک می کند بسیاری از الزامات قانونی را رعایت کنید.این برای برند شما نیز مفید است زیرا مشتریان شما همیشه محصولات یا خدمات مورد نظر خود را دریافت می کنند. و در عین حال، بهبود کارایی عملیاتی می تواند رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =