استانداردهای مرتبط با صنایع آرایشی بهداشتی

استاندارد های عمومی:

استاندارد های تخصصی:

ISO 22716: 2007

استاندارد بین المللی آرایشی بهداشتی (عملکرد خوب در تولید GMP)

 ISO 22716 یک استاندارد بین المللی روشهای تولید خوب (GMP) برای صنعت تولید لوازم آرایشی است و اصول اساسی استفاده از GMP را در تأسیساتی که محصولات نهایی آرایشی تولید می کند توصیف می کند. این راهنما مشاوره های سازمان یافته و عملی در زمینه مدیریت عوامل انسانی، فنی و اداری موثر بر کیفیت محصول را ارائه می دهد.

ISO 22716 رویکرد گسترده ای را برای مدیریت سیستم کیفیت سازمان از طریق روشهای عملی فراهم می کند. این فرآیند های تولید، ذخیره سازی، بسته بندی، آزمایش و حمل و نقل را پوشش می دهد. این برای فعالیتهای تحقیق و توسعه و توزیع محصولات آرایشی و بهداشتی تمام شده کاربرد ندارد. اگرچه این استاندارد بر کیفیت محصول تمرکز دارد، اما شامل ایمنی کارکنان مشغول به تولید یا حفاظت از محیط زیست نمی شود. این دستورالعمل توسط بسیاری از نهادهای نظارتی جهانی ، مانند سازمان غذا و دارو (FDA)، همکاری بین المللی در مورد مقررات آرایشی (ICCR) و کمیته استاندارد اروپا (CEN) تأیید و پذیرفته شده است.

ISO/TR 24475

استاندارد بین المللی آرایشی بهداشتی (آموزش عمومی)

این گزارش فنی با هدف کمک به آموزش پرسنل در کارخانه های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در چارچوب معرفی روشهای تولید خوب است و بنابراین الزامات اضافی را به ISO 22716 وارد نمی کند. هدف این است که مکمل مشارکت شخصی و استدلال در اجرای ISO 22716 است. این گزارش فنی جنبه های کیفی محصولات آرایشی را پوشش می دهد، اما جنبه های ایمنی پرسنل را در نظر نمی گیرد و همچنین جنبه های حفاظت از محیط زیست یا موارد ایمنی و اثربخشی محصولات نهایی را در بر نمی گیرد.

ISO 16128: 2017

استاندارد بین المللی لوازم بهداشتی طبیعی و ارگانیک

استاندارد ISO 16128 نه برچسب است، نه مشخصات الزامات است و نه قانون است. این متن برای هماهنگی بازارهای بین المللی بین کشورهای مختلف می باشد، در این مورد خاص بازار لوازم آرایشی طبیعی و ارگانیک است. استاندارد ISO 16128 فقط چهار دسته از مواد تشکیل دهنده را تعیین می کند و محاسباتی را برای تعیین درصد طبیعی بودن هر ماده موجود در یک فرمول نشان می دهد. به لطف این عناصر، مارک ها قادرند درصد منشا طبیعی یا بیولوژیکی یک محصول نهایی را تعیین کنند. این درصد را می توان روی بسته بندی ها نوشت.

ISO/TR 17276

استاندارد بین المللی آرایشی بهداشتی (غربالگری و اندازه گیری فلزات سنگین در لوازم آرایشی)

این گزارش فنی معمول ترین و پرکاربرد ترین روش های تحلیلی را برای غربالگری و کمی سازی فلزات سنگین مورد علاقه عمومی در سطح مواد اولیه و سطح محصول نهایی معرفی می کند. این گزارش فنی شامل تکنیک هایی از واکنش سنتی رنگ آمیزی است که می تواند بدون ابزار گران قیمت تا یک مدل بالا اجرا شود ، مانند آنالیز طیف سنجی جرمی پلاسما (ICP-MS) ، که امکان تشخیص عناصر در سطح μg / kg را فراهم می کند. بنابراین ، این گزارش فنی مزایا و معایب هر روش تحلیلی را پوشش می دهد تا بتوان رویکرد مناسبی را انتخاب کرد.

ISO 21148: 2017

استاندارد بین المللی آرایشی بهداشتی (میکروب شناسی)

ISO 21148: 2017 برای اطمینان از کیفیت و ایمنی لوازم بهداشتی مطابق با تجزیه و تحلیل خطر مناسب (به عنوان مثال فعالیت کم آب، هیدروالکلی، مقدار pH شدید بازدید کنندگان) به دلیل تنوع زیاد محصولات و کاربردهای بالقوه در این زمینه کاربردی ، این دستورالعمل ها ممکن است برای برخی از محصولات با جزئیات مناسب نباشند (به عنوان مثال محصول خاص غیر قابل اختلاط در آب)

ISO 22715: 2006

استاندارد بین المللی آرایشی بهداشتی (بسته بندی و برچسب زدن)

ایزو 22715 مشخصات بسته بندی و برچسب گذاری تمام محصولات آرایشی و بهداشتی را که بدون هزینه به فروش می رسانند یا توزیع می کنند ، ارائه می دهد. یعنی نمونه های رایگان. آنچه محصول آرایشی محسوب می شود از طریق مقررات ملی تنظیم می شود. در برخی موارد ، مقررات ملی در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی می تواند سخت تر از مقررات مندرج در ISO 22715 باشد. طبق استاندارد ISO 22715 بسته بندی مواد آرایشی باید مطابق با مشخصات ارائه شده توسط سازنده برای تولید محصول از آسیب ناشی از ذخیره سازی ، حمل و نقل و حمل و نقل طراحی شود. بسته بندی همچنین باید محصول را از خراب شدن و سایر شرایط محافظت کند که می تواند اثر سو ad بر آن بگذارد.

ISO 24440: 2011

استاندارد بین المللی آرایشی بهداشتی (کرم ضد افتاب محافظت از اشعه UAV)

برای ارزیابی کارایی محصولات ضد آفتاب نیاز به روشهای مرتبط و قابل تکرار وجود دارد. سازمان استاندارد سازی بین المللی (ISO) در پنج سال گذشته برای تعیین ضریب محافظت در برابر آفتاب in vivo (SPF) ، ضریب محافظت UVA in vivo و in vitro (UVAPF)  و مقدار طول موج مهم منتشر کرد. این استانداردهای ISO توسط بسیاری از کشورهای جهان به استثنای ایالات متحده آمریکا که FDA در سال 2011 آزمایش SPF in vivo و روشهای طول موج حیاتی را منتشر کرده است ، به تصویب بسیاری از کشورهای جهان رسیده است.

اعلام هزینه

چنانچه استاندارد مورد نظر خود را انتخاب کرده اید فرم استعلام قیمت زیر را پر کنید تا در اولین فرصت شما را از هزینه های مختص سازمانتان مطلع کنیم.

استاندارد مشاغل دیگر

مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با طلا و جواهرات

استاندارد های بیین المللی مرتبط با طلا و جواهرات

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه های صنایع خودرو سازی

استانداردهای بین المللی مرتبط با صنایع خودرو سازی

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با صنایع معدن و حفاری

استاندارد های ایزو مرتبط با معادن و صنایع حفاری

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزوهای مرتبط با مواد مغناطیسی

استاندارد های ایزو مرتبط با مواد و قطعات مغناطیسی

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با سیستم های سرمایشی گرمایشی

استاندارد های ایزو مرتبط با سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی و صدور گواهینامه ایزو های صنایع چوپ

استاندارد های ایزو مرتبط با صنایع چوب

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...