استانداردهای ایزو مرتبط با آتلیه عکاسی

مشاوره، پیاده سازی، صدور گواهینامه های آتلیه

استاندارد های عمومی:

استاندارد های تخصصی:

ISO 18055:2004

استاندارد بین المللی عکاسی و فیلم برداری (طبقه بندی، نام گذاری و ابعاد)

ISO 18055: 2004 طبقه بندی مقالات و فیلم های جوهر افشان با درجه عکس را با توجه به نامگذاری، قالب ها و ضخامت یا گراما ایجاد می کند.

این شامل رسانه های غیر کاغذی، فیلم یا رسانه هایی است که فقط برای چاپ لیزر طراحی شده اند.

ISO/IEC TR 23000: 2007

استاندارد بین المللی نرم افزار مرجع برای پخش کردن عکس ها

MPEG-A توسعه سریع برنامه های چندرسانه ای مبتنی بر استاندارد و خدمات نوین را تسهیل می کند. به همین منظور، MPEG-A مجموعه ای از قالب های برنامه چندرسانه ای استاندارد (MAF) را به همراه پیاده سازی نرم افزار مربوطه معرفی می کند. این نرم افزار نحوه استفاده از MAF را نشان می دهد و فروش عمده محصولات چند رسانه ای مبتنی بر MAF را به فروشندگان ارائه می دهد. هدف نهایی MPEG برای MAF تحریک افزایش استفاده از فناوری MPEG از طریق قابلیت همکاری بیشتر انواع رسانه های مختلف در سطح برنامه است. اگرچه در گذشته MPEG پروفایل هایی را مشخص کرده است، زیر مجموعه فناوری هایی در بخشهای خاصی از استانداردها مانند MPEG-2 Video ، هرگز استفاده از ترکیبات خاص پروفایل ها را در بخشهای مختلف استاندارد مانند MPEG-2 Audio توصیه نکرده است. و MPEG-2 Video یا با استانداردهای مختلف مانند MPEG-4 و MPEG-7. این ترکیب فناوری ها در سرتاسر استانداردهای MPEG است که موضوع MPEG-A است.

ISO / IEC TR 23000: 2007 یک نمای کلی از همه MAF هایی که تاکنون استاندارد شده اند.

 

ISO 18916: 2007

استاندارد بیم المللی مواد تصویری برداری و پردازش

ISO 18916: 2007 روش فعالیتهای عکاسی و آزمایشات واکنش دهنده اتصال رنگ را مشخص می کند.

ISO 18916: 2007 در مورد مواد

محصور عکاسی عمومی مانند کاغذ، دستمال کاغذی ، مقوا ، تخته حصیر و پلاستیک قابل استفاده است. همچنین برای اجزای مواد محوطه عکس مانند چسب، جوهر، رنگ، برچسب و نوار قابل استفاده است.

ISO 18916: 2007 فعل و انفعالات شیمیایی احتمالی محفظه با نقره ژلاتین، رنگ (رنگ-ژلاتین)، چاپ جوهر افشان ساخته شده با جوهرهای مبتنی بر رنگ و رنگدانه، چاپ انتقال حرارت رنگ (“رنگ زیر”)، چاپ دیجیتال را ارزیابی می کند چاپهای انتقال رنگ، چاپهای xerographic با تونر مایع و خشک، چاپ الکترواستاتیک تونر مایع و تصاویر دیازو پس از ذخیره سازی طولانی مدت. این به فعل و انفعالات مضر فیزیکی مانند مسدود کردن (چسبیدن به هم)، خونریزی رنگ، انتقال چسب یا ترشح پلاستیک کننده مربوط نمی شود. این مربوط به معیارهای مهم محفظه ها مانند ثبات شیمیایی ذاتی آنها ، یکپارچگی فیزیکی و نحوه کار نیست. قبولی در آزمون فعالیت عکاسی (PAT) نشان دهنده بایگانی بودن یک ماده نیست. این اصطلاح تعریف مشخصی ندارد و در این استاندارد استفاده نمی شود. محفظه های ذخیره سازی ایمن و عکس دار و اجزای آنها در ISO 18902 پوشش داده شده است که شامل قبولی در معیارهای آزمون فعالیت عکاسی است.

اگر مشخص شود که مارک خاصی از مواد محفظه ساخته شده در بازار برای نگهداری طولانی مدت بی خطر است، هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که دسته های بعدی حاوی همان مواد خلوص، بی اثر بودن شیمیایی، غلظت ها یا ساختار صوتی و محکم باشند. به همین دلیل، مواد سالانه یا با تغییر هر فرمول یا تأمین کننده آزمایش می شوند. برای موادی که در رنگ های متنوعی مانند کاغذ و جوهر تولید می شوند، هر رنگ جداگانه ارزیابی و گزارش می شود.

ISO 15938: 2002

استاندارد بین المللی فناوری برای مدیریت عکس های دیجیتال با استفاده از ابزار بصری

ISO 15938: 2002 یک رابط توصیف محتوای چندرسانه ای را تعریف می کند که مجموعه ای از رابط ها را مشخص می کند

از سیستم به سطح برنامه اجازه می دهد تا سیستم های مختلف بتوانند اطلاعات مربوط به محتوای چندرسانه ای را با یکدیگر مبادله کنند.
این توصیف معماری برای سیستم ها ، یک زبان برای برنامه های افزودنی و برنامه های خاص ، ابزار توصیف در

حوزه های صوتی و تصویری و همچنین ابزارهایی که مختص حوزه های دیداری و شنیداری نیستند.

ISO/IEC 29103:2011

استاندارد بین المللی عملکرد کارتریج جوهر برای عکس ها

ISO / IEC 29103: 2011 مجموعه ای از تصاویر آزمایشی را در قالب فایل مشترک، JPEG، تعریف می کند که در آزمایش بازده کارتریج برای چاپ عکس استفاده می شود. اسناد تعریف شده در ISO / IEC 29102 برای تعیین بازده عکس کارتریج ها در یک سیستم چاپ مبتنی بر جوهر افشان استفاده می شود.

ISO 18947: 2013

استاندارد بین المللی مواد تصویر برداری عکاسی انعکاسی

ISO 18947: 2013 آزمایشاتی را برای تعیین مقاومت در برابر سایش، خراش و لک تصاویر عکاسی مشخص می کند. برای چاپهای عکاسی و کتابهای عکس تهیه شده توسط فرایندهای دیجیتال و آنالوگ قابل استفاده است.

ISO 1754:2010

استاندارد بین المللی عکاسی(دوربین های دیجیتال با فیلم 35 میلیمتری)

ISO 1754: 2010 ابعاد روی فیلم اندازه عکس ثابت ساخته شده با دوربین را مشخص می کند که در آن ابعاد تصویر توسط قاب دوربین تعریف می شود.

ابعاد تصویر پانورامیک دوربین هایی که دارای عکس پانورامای میان رول هستند، در ISO 1754: 2010 مشخص نشده است

ISO/IEC 24711:2015

استاندارد بین المللی تعیین عملکرد کارتریج در پرینتر های جوهر افشان و پیرینتر های چند کاره

دامنه استاندارد ISO / IEC 24711: 2015 به ارزیابی عملکرد صفحه برای کارتریج های حاوی جوهر (به عنوان مثال کارتریج جوهر یکپارچه و کارتریج جوهر بدون سر چاپی یکپارچه) برای سیستم های چاپ جوهر افشان محدود است. ISO / IEC 24711: 2015 همچنین می تواند برای جز component چاپگر هر دستگاه چند منظوره ای که دارای مسیر چاپ ورودی دیجیتال است، اعمال شود، از جمله دستگاه های چند منظوره که حاوی اجزای چاپگر جوهر افشان هستند. هر دو محصول جوهر مایع و جامد را می توان با استفاده از ISO / IEC 24711: 2015 آزمایش کرد. ISO / IEC 24711: 2015 فقط برای اندازه گیری بازده صفحه کارتریج جوهر هنگام چاپ روی کاغذ ساده در نظر گرفته شده است. در مورد کیفیت ، قابلیت اطمینان و غیره نمی توان ادعای دیگری از این آزمایش انجام داد. این می تواند برای اندازه گیری عملکرد هر کارتریج استفاده شود که در هنگام چاپ مجموعه آزمون تعریف شده در ISO / IEC 24712 به مقدار قابل توجهی استفاده می شود. برای چاپگرهایی که حداقل اندازه قابل چاپ آنها برابر با A3 یا بیشتر است یا برای چاپگرهایی که برای چاپ عکسها طراحی یا پیکربندی شده اند، استفاده نمی شود (به عنوان مثال ، حداکثر اندازه قابل چاپ کمتر از A4 یا پیکربندی چاپگر برای چاپ فقط عکس). علاوه بر این ، این فقط در سیستم های چاپ تقاضا اعمال می شود.

اعلام هزینه

چنانچه استاندارد مورد نظر خود را انتخاب کرده اید فرم استعلام قیمت زیر را پر کنید تا در اولین فرصت شما را از هزینه های مختص سازمانتان مطلع کنیم.

استاندارد مشاغل دیگر

مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با طلا و جواهرات

استاندارد های بیین المللی مرتبط با طلا و جواهرات

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه های صنایع خودرو سازی

استانداردهای بین المللی مرتبط با صنایع خودرو سازی

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با صنایع معدن و حفاری

استاندارد های ایزو مرتبط با معادن و صنایع حفاری

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزوهای مرتبط با مواد مغناطیسی

استاندارد های ایزو مرتبط با مواد و قطعات مغناطیسی

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی، و صدور گواهینامه ایزو های مرتبط با سیستم های سرمایشی گرمایشی

استاندارد های ایزو مرتبط با سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...
مشاوره، پیاده سازی و صدور گواهینامه ایزو های صنایع چوپ

استاندارد های ایزو مرتبط با صنایع چوب

استاندارد های عمومی: ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط بیش از 1 میلیون سازمان در سراسر جهان...